КОТОТЕРАПІЯ

Тренажер з безумовного позитивного прийняття

Безумовне позитивне прийняття або, коротше, прийняття – ще одна важлива професійна навичка. Без неї терапевтові просто нікуди не подітися. Але як же важко людині виростити в собі це безумовне прийняття! Можна, звісно, навчитися з серйозним виглядом казати: «Я тебе приймаю». Та що робити з руками, які самі по собі стискаються в кулаки, мовляв, придушив би зараз свого співрозмовника, що ТАКИМ чином себе поводить (відчуває, говорить, має вигляд)!

В котів немає такої проблеми. Їхню поведінку навіть можна використати в якості тренажера з безумовного позитивного прийняття.

Ось, наприклад, така учбова ситуація. Персонажі: дві кішки так кіт. Пора року (одна на всіх) – літо, спека.

В найспекотніші години дня Лаура ніжиться на підвіконні. Не на пластиковій панелі. А на мотоекіпіровці, що на ній сушиться: захист колін та ліктів, панцир для тулуба, пояс для поперека. «Коліна» та «лікті» вкриті м'яким чорним матеріалом. Пояс вироблено із спеціальної тканини теж чорного кольору. Все це, а також пластиковий панцир, нагрівається під прямими променями сонця майже до космічних температур. Термометр, що висить за вікном, показує більше ніж 40 градусів. На підвіконні, здається, всі 50°С.

Й на цій природній грубці солодко-солодко ніжиться маленька смугаста кішка. Такий стан чистого щастя гріх порушувати для того, щоб погладити шовковий бочок та спинку. Той, хто все ж таки наважиться це зробити, серйозно ризикує обпекти руку.

В той же час змучений спекою котик простягнувся в кімнаті на підлозі. Всім своїм виглядом благаючи ввімкнути кондиціонер. Окрім цього, єдина допомога, яку люди можуть йому надати – це літня стрижка, що перетворює кота на левеня.

Десь в зоні «середньої температури по квартирі» спить ще одна кішка. Їй не подобається там, де гаряче. Не любить й прохолоди. Чорній довгошерстій кішці дуже-дуже добре там, де просто тепло.

Ніхто з наших персонажів не намагається навчити одне одного, як потрібно правильно насолоджуватись. Тим паче не нявчить нічого на кшталт: «Як ти можеш там лежати! Я такої температури терпіти не можу!» Просто, проходячи повз, відмічає, мовляв, лежить тут мій співмешканець. Та йде по своїх справах. Повне прийняття!

Другие статьи по теме "Кототерапія":