кототерапія

Прокрастинація

Людинотерапевти, бува, між собою обговорюють, що потенційні клієнти не хочуть ходити на терапію й сумлінно в ній працювати. Хочуть, щоб якось швидко все вирішилося.

Потенційні клієнти, бува, саме тому й не хочуть бути в терапії, що не готові глибоко копирсатися у собі. А хочуть (мають право!) розв'язати свою конкретну проблему. Та щоб більшу частину роботи зробив спеціаліст. Як каже про таке клієнтське бажання один дуже досвідчений та професійний людинотерапевт: «Лікарю, допоможи мені, але до мене не торкайся!» (с).

Ще люди дуже люблять давати своїм не дуже красивим проявам красиві назви. От, скажемо, відкладання справ на «потім». Некрасиво, еге ж? А якщо дати назву «прокрастинація», - яка ж краса! Чи то на честь доброго дядечка Прокруста, чи на честь покровительки усіх розумних дівчат – святої Контрацепції.

Кототерапевти, як справжні професіонали, знають, що глибоке копирсання, ой, тобто глибинна робота не завжди є потрібною. Іноді досить відчути на собі невідворотність наслідків відкладання справ.

Тож кототерапевти на експірієнціальному рівні можуть легко відвернути клієнта від прокрастинації.

Приберу посуд зі столу потім? Прощавай, ковбаска, сирочок , масло. Випрасую випране потім – привіт, котяча вовна на чистих речах, пісок з лотку та іграшки!

Чашка із ряжанкою, яку людина збиралася віднести до мийки «потім», виявляється порожньою. Натомість морда в кототерапевта є дуже задоволеною. А із яким смаком він її облизує!

«Потім» збережу щойно набраний текст, тому що зараз хочеться зробити щось цікавіше? Тут все залежить від того, на яку саме клавішу сильніше натисне лапа кототерапевта. Добре, коли це будуть просто зайві букви. Бо під лапу може потрапити й «Delete».

Особливо результативною є експірієнціально-поведінкова кототерапія при прокрастинації прибирання гаджетів з дротами. Чим тоншим є дріт, тим вагомішим є результат. Коли чергова пара навушників «чомусь» перестає працювати, потім якось само собою виходить класти відремонтований предмет на місце. Одразу після використання.

Коли ж ця звичка вже є сформованою, вже немає значення, що ми будемо робити, не відкладаючи «на потім». Прибирати речі чи виконувати заплановане.

Кототерапевти знають, що роблять!

Другие статьи по теме "Кототерапія":