КОТОТЕРАПІЯ

Контакт

Для того, щоб терапія вдалася, терапевт повинен бути в контакті із своїм клієнтом. А також із собою, своїми почуттями, переживаннями, досвідом та далі за списком. Про список потім. Наразі про контакт.

Здається, якщо люди сидять одному приміщенні та розмовляють одне з одним, то за умовчанням між ними є контакт. Так виглядає ззовні. Насправді ж співрозмовники , один чи обидва, можуть відчувати: контакту немає, контакт втрачено, контакт важко налагодити, контакт не вдається відновити; а-а-а, нічого не виходить! В людському світі є ті, кого вважають спеціалістами з контакту. Вони говорять і пишуть про те, що стан контакту потрібно постійно відслідковувати. У випадку його втрати – відновлювати. Але як саме це робити?!

Справжні спеціалісти – кототерапевти - з легкістю впораються з цим завданням. Ось кототерапевт опиняється (в результаті своєї асертивної поведінки, про яку – пізніше) на колінах в дуже зайнятої людини. Людина наразі працює за комп'ютером. Або читає дуже спеціальну і складну книжку. Або шиє. А котові наразі потрібне спілкування, увага, контакт і трохи чухання. Спочатку кіт все отримує. Трохи розімліває. Відчувши це, людина думає собі, мовляв, добре – я зроблю те, що ти хочеш та водночас займуся своєю справою. Вмощує кота таким чином, щоб можна було однією рукою чухати тепле тільце, а другою працювати з «мишею» або гортати сторінки. Переводить погляд на екран або в книгу. Та не встигає прочитати навіть абзац, як лунає коротке обурене нявкання. Людина наївно збільшує інтенсивність чухання (не відводячи погляду від монітору). Тоді простягається вимоглива лапа (див. фото вимогливої лапи) та робиться перший поштовх. Якщо й тепер людина не зрозуміє свою помилку, поштовх зміниться на удар.

Коли людина переводить погляд та заговорює із котом, той схвально мружить очі. Мовляв, в мене ж зараз не утилітарні потреби. Мені зараз потрібна духовна близькість, тобто контакт!

Присоромлена людина «повертається» до кототерапевта поглядом, словами, чуханням та емоціями. А той мружиться і муркотить. Мовляв, тепер відчуваю, що ти вся зі мною, я весь із тобою, ми перебуваємо в повному контакті!

Другие статьи по теме "Кототерапія":