Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:snovidinnya</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология

Котокеровані сновидіння


Запитайте будь-якого психотерапевта про сновидіння й він поважно відповість, що це дуже потужний ресурс в терапії. Навіть спеціальні методики є. Таку назву вони й мають – «Робота із сновидіннями».  Представники різних підходів по-різному можуть зі сновидіннями працювати. Хтось навіть вміє керувати своїми снами й може навчити цього клієнта. Та керувати сновидіннями клієнтів не може жоден людино-психотерапевт. Може, то є на щастя.

А в кототерапії дуже мало чого є неможливим!

От спить собі людина. Й бачить уві сні, що спостерігає за навчаннями мобілізованих чергової хвилі. Адже війна в країні. Яка доба – такі й сни. Навчають вояків саме стрибків із парашутом. Усі стрибають собі, аж один я-я-я-к приземлиться людині просто на ноги! Важко, незручно, поворухнутися неможливо. І, що найнеприємніше, зовсім не поспішає забрати себе та свій парашут з людинових кінцівок.  

Людині приходиться прокидатися. Прокинулася, а поворухнутися все одно не виходить. Та як же воно вийде, коли на ногах зручно умостилася добре вгодована довгошерста кототерапевт. Тепла, сонно-разомліла, солодко сопе. Це вам не примарний парашутист. Терапевт – Авторитетна Фігура, про це в будь-якому підручнику з консультування та психотерапії написано. Його так просто не позбудешся.

Й поки кототерапевт утримує людину в просторі особистісного зростання,  остання спрямовує думки до теми, яку зовсім не збиралася обмірковувати. Свідомо та вночі – точно. Про загадки мозку; про те, що відбулося спочатку. Вільний від обмежень мозок відсканував стрибок, який готував кототерапевт; обчислив траєкторію польоту, місце «приземлення» та створив сновидіння. Чи спочатку був стрибок, а мозок затримав сприйняття людини й швиденько «розгорнув» повнометражний сон.

Розмірковуючи таким чином, людина доходить до висновку: потрібно зранку глибше розглянути сновидінне питання. А саме з боку нейропсихології ( Дік Свааб в помічники!).  

Як тільки цей майже інсайт людиною отримано, кототерапевт тягнеться та, муркочучи, йде собі перекусити. Адже однією із задач терапевта є стати непотрібним клієнту. Й за допомогою котокерованого сновидіння вона виконується за час, набагато менший, ніж людино-психотерапевтична сесія.

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Цикл інтерактивних лекцій

Разом із психологами-практиками учасники інтерактивних лекцій циклу «Мандри художньою літературою до психології життя» розширять свої знання

Текст балансировал на грани нецензурности.

Для меня дорого платить даже нижнюю границу суммы оплаты. Можно ли дешевле?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.