Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:snovidinnya</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология       Обратная связь   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология
Обратная связь

Котокеровані сновидіння


Запитайте будь-якого психотерапевта про сновидіння й він поважно відповість, що це дуже потужний ресурс в терапії. Навіть спеціальні методики є. Таку назву вони й мають – «Робота із сновидіннями».  Представники різних підходів по-різному можуть зі сновидіннями працювати. Хтось навіть вміє керувати своїми снами й може навчити цього клієнта. Та керувати сновидіннями клієнтів не може жоден людино-психотерапевт. Може, то є на щастя.

А в кототерапії дуже мало чого є неможливим!

От спить собі людина. Й бачить уві сні, що спостерігає за навчаннями мобілізованих чергової хвилі. Адже війна в країні. Яка доба – такі й сни. Навчають вояків саме стрибків із парашутом. Усі стрибають собі, аж один я-я-я-к приземлиться людині просто на ноги! Важко, незручно, поворухнутися неможливо. І, що найнеприємніше, зовсім не поспішає забрати себе та свій парашут з людинових кінцівок.  

Людині приходиться прокидатися. Прокинулася, а поворухнутися все одно не виходить. Та як же воно вийде, коли на ногах зручно умостилася добре вгодована довгошерста кототерапевт. Тепла, сонно-разомліла, солодко сопе. Це вам не примарний парашутист. Терапевт – Авторитетна Фігура, про це в будь-якому підручнику з консультування та психотерапії написано. Його так просто не позбудешся.

Й поки кототерапевт утримує людину в просторі особистісного зростання,  остання спрямовує думки до теми, яку зовсім не збиралася обмірковувати. Свідомо та вночі – точно. Про загадки мозку; про те, що відбулося спочатку. Вільний від обмежень мозок відсканував стрибок, який готував кототерапевт; обчислив траєкторію польоту, місце «приземлення» та створив сновидіння. Чи спочатку був стрибок, а мозок затримав сприйняття людини й швиденько «розгорнув» повнометражний сон.

Розмірковуючи таким чином, людина доходить до висновку: потрібно зранку глибше розглянути сновидінне питання. А саме з боку нейропсихології ( Дік Свааб в помічники!).  

Як тільки цей майже інсайт людиною отримано, кототерапевт тягнеться та, муркочучи, йде собі перекусити. Адже однією із задач терапевта є стати непотрібним клієнту. Й за допомогою котокерованого сновидіння вона розв'язується за час, набагато менший, ніж людино-психотерапевтична сесія.

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Утруднення з адаптацією до нового колективу або природних змін у самому собі в підлітків змушують непокоїтися їхніх батьків. Неготовність оточуючих адаптуватися до змін клієнта психотерапевта може стати суттєвою перешкодою для подальшого просування вперед.

Текст балансировал на грани нецензурности.

Как мне уговорить (заставить) кого-то обратиться к психологу/психотерапевту?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.