Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:separaziya</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология       Обратная связь   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология
Обратная связь

Сепарація


Доросла людина, що відчайдушно намагається заслужити батьківське схвалення. Героїня старого фільму, яка скаржиться,що її п’ятдесятирічній син, одружившись,не заходить до неї в кімнату перед сном, щоб розповісти про те, як пройшов його день, а поспішає до дружини. Що вони мають спільного? Для відповіді на це запитання не потрібно бути ані кототерапевтом, ані психологом з повною фаховою освітою. Кожен, хто прочитав півтори книжки з популярної психології може сказати: «Тут  не відбувся процес сепарації!» Й це буде правильним. Збоку такі речі є дуже помітними. 
 
Сама ж людина не може нічого зробити для свого сепарування, доки не усвідомить, що саме з нею коїться. Усвідомити важко, тому що все, що відбувається в її реальності, «було завжди». Коли ж усвідомлення відбудеться, виявляється, попереду купа роботи! Потрібно прийняти свідоме рішення про сепарацію від батьків (або дітей), витримати її перебіг, навчитися жити самостійно й з’ясувати для себе критерії успішної сепарації. Хоч би подивитись, як це буває в інших!
 
Кототерапевти завжди готові надати свій життєвий досвід в якості робочого матеріалу.
 
Дивно, але вони не з’являються на світ одразу дорослими, досвідченими й мудрими. Спочатку мають трохи побути кошенятами.
 
Коли вперше зустрілися майбутній кототерапевт й та,що вже ним була, це була зустріч кошеняти з дорослою кішкою. Кішка взялася опікуватись малюком. Йому дозволялося залізати до її миски із кормом та «полювати» за хвостом та вухами. Вони спали, притиснувшись одне до одного й зворушливо терлися носиками, зустрічаючись.  Та, як і немовлям, кошеням залишатися вічно неможливо. Коти ростуть швидко. Ось вже дорослий самець досліджує миску «мами»-опікунки, нападає на її хвіст та мило підставляє ніс. 
 
Дорослий вік – дорослі бажання й доросла сила. Коли досвідчена кототерапевт збагнула, що перед неї вже геть не беззахисний пухнастик, вона зініціювала процес сепарації. Сепарація перебігала переконливо, наполегливо й деінде болісно. Та результат був цього вартий. Обидва стали зватися кототерапевтами, усвідомили своє місце в  навколишньому середовищі й вивчили, де чия миска. Конфліктні ситуації тепер вирішуються на рівних. 
Щодо тертя носиками – ці моменти залишилися. Стали рідше відбуватися, але залишилися.
 
Ось така  котосепарація.
 

 

 

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Утруднення з адаптацією до нового колективу або природних змін у самому собі в підлітків змушують непокоїтися їхніх батьків. Неготовність оточуючих адаптуватися до змін клієнта психотерапевта може стати суттєвою перешкодою для подальшого просування вперед.

Текст балансировал на грани нецензурности.

Как мне уговорить (заставить) кого-то обратиться к психологу/психотерапевту?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.