Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:separaziya</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология

Сепарація


Доросла людина, що відчайдушно намагається заслужити батьківське схвалення. Героїня старого фільму, яка скаржиться,що її п’ятдесятирічній син, одружившись,не заходить до неї в кімнату перед сном, щоб розповісти про те, як пройшов його день, а поспішає до дружини. Що вони мають спільного? Для відповіді на це запитання не потрібно бути ані кототерапевтом, ані психологом з повною фаховою освітою. Кожен, хто прочитав півтори книжки з популярної психології може сказати: «Тут  не відбувся процес сепарації!» Й це буде правильним. Збоку такі речі є дуже помітними. 
 
Сама ж людина не може нічого зробити для свого сепарування, доки не усвідомить, що саме з нею коїться. Усвідомити важко, тому що все, що відбувається в її реальності, «було завжди». Коли ж усвідомлення відбудеться, виявляється, попереду купа роботи! Потрібно прийняти свідоме рішення про сепарацію від батьків (або дітей), витримати її перебіг, навчитися жити самостійно й з’ясувати для себе критерії успішної сепарації. Хоч би подивитись, як це буває в інших!
 
Кототерапевти завжди готові надати свій життєвий досвід в якості робочого матеріалу.  Дивно, але вони не з’являються на світ одразу дорослими, досвідченими й мудрими. Спочатку мають трохи побути кошенятами.
 
Коли вперше зустрілися майбутній кототерапевт й та,що вже ним була, це була зустріч кошеняти з дорослою кішкою. Кішка взялася опікуватись малюком. Йому дозволялося залізати до її миски із кормом та «полювати» за хвостом та вухами. Вони спали, притиснувшись одне до одного й зворушливо терлися носиками, зустрічаючись.  Та, як і немовлям, кошеням залишатися вічно неможливо. Коти ростуть швидко. Ось вже дорослий самець досліджує миску «мами»-опікунки, нападає на її хвіст та мило підставляє ніс. 
 
Дорослий вік – дорослі бажання й доросла сила. Коли досвідчена кототерапевт збагнула, що перед неї вже геть не беззахисний пухнастик, вона зініціювала процес сепарації. Сепарація перебігала переконливо, наполегливо й деінде болісно. Та результат був цього вартий. Обидва стали зватися кототерапевтами, усвідомили своє місце в  навколишньому середовищі й вивчили, де чия миска. Конфліктні ситуації тепер вирішуються на рівних. 
Щодо тертя носиками – ці моменти залишилися. Стали рідше відбуватися, але залишилися.
 
Ось така  котосепарація.
 

 

 

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Цикл інтерактивних лекцій

Разом із психологами-практиками учасники інтерактивних лекцій циклу «Мандри художньою літературою до психології життя» розширять свої знання

Текст балансировал на грани нецензурности.

Для меня дорого платить даже нижнюю границу суммы оплаты. Можно ли дешевле?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.