Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:resurs</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология       Обратная связь   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология
Обратная связь

Ресурс та його використання


В терапії (та консультуванні), бува, використовується слово, яке може асоціюватися із природними копалинами, постачанням, питною водою  або певною спільнотою людей. Та аж ніяк не з психотерапією. Хіба що ресурс питної води завжди є в кулері. 

Не встигнеш із значенням «ресурсу» в контексті психотерапії розібратися, як це слово вже лунає в словосполученні. «Ресурсний стан», - отакої! Або терапевт про себе: «В мене такий ресурсний стан зараз!» Або клієнту, мовляв, це добре, що Вам  зараз погано, - це ресурсний стан! В популярних статтях та книжках також закликають використовувати свої ресурси.

Та які такі ресурси в людини, якій погано?! Алмазів немає, копалин немає, про настрій взагалі мова не йде…
 
І знов в нагоді стає кототерапевт.  
 
Ось на килимку для взуття в передпокою спить кішка, яка дуже любить тепло. Вигляд, з точку зору людини, майже жахливий. Взуття з вулиці. Хоч його й витерли, але хто знає, що там на ньому є. Поряд вхідні двері. Можливий протяг. Таке враження, що на килимку нещасна сирітка. А не улюблениця сім’ї. 
 
Та під час спроби людини перенести кішку в «правильне місце» виявляється, що «сирітка» тепла, аж гаряча. Що виглядає вона зовсім здоровою. Що є дуже незадоволеною тим, що її потурбували. При першій ж нагоді смугаста повертається на килимок. 
 
На килимку дуже тепло, тому що теплою є підлога під килимком. В квартирі підлога із підігріванням? Ні. Просто саме під цим куточком передпокою  проходить труба батареї опалення, яка знаходиться в спільному коридорі. Поза квартирою.
 
Хіба має маленька кішка монополію на опалення? Ні. Хіба має вона важелі впливу на енергопостачальну компанію? Ні. Хіба має вона гроші на підлогу з обігріванням? Ні. Але вона вміє використовувати ресурси, що знаходить в своєму котячому житті. Ось і отримує тепло, якого прагне.
 

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Утруднення з адаптацією до нового колективу або природних змін у самому собі в підлітків змушують непокоїтися їхніх батьків. Неготовність оточуючих адаптуватися до змін клієнта психотерапевта може стати суттєвою перешкодою для подальшого просування вперед.

Текст балансировал на грани нецензурности.

Как мне уговорить (заставить) кого-то обратиться к психологу/психотерапевту?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.