Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:resurs</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология

Ресурс та його використання


В терапії (та консультуванні), бува, використовується слово, яке може асоціюватися із природними копалинами, постачанням, питною водою  або певною спільнотою людей. Та аж ніяк не з психотерапією. Хіба що ресурс питної води завжди є в кулері. 

Не встигнеш із значенням «ресурсу» в контексті психотерапії розібратися, як це слово вже лунає в словосполученні. «Ресурсний стан», - отакої! Або терапевт про себе: «В мене такий ресурсний стан зараз!» Або клієнту, мовляв, це добре, що Вам  зараз погано, - це ресурсний стан! В популярних статтях та книжках також закликають використовувати свої ресурси.

Та які такі ресурси в людини, якій погано?! Алмазів немає, копалин немає, про настрій взагалі мова не йде…
 
І знов в нагоді стає кототерапевт.  
 
Ось на килимку для взуття в передпокою спить кішка, яка дуже любить тепло. Вигляд, з точку зору людини, майже жахливий. Взуття з вулиці. Хоч його й витерли, але хто знає, що там на ньому є. Поряд вхідні двері. Можливий протяг. Таке враження, що на килимку нещасна сирітка. А не улюблениця сім’ї. 
 
Та під час спроби людини перенести кішку в «правильне місце» виявляється, що «сирітка» тепла, аж гаряча. Що виглядає вона зовсім здоровою. Що є дуже незадоволеною тим, що її потурбували. При першій ж нагоді смугаста повертається на килимок. 
 
На килимку дуже тепло, тому що теплою є підлога під килимком. В квартирі підлога із підігріванням? Ні. Просто саме під цим куточком передпокою  проходить труба батареї опалення, яка знаходиться в спільному коридорі. Поза квартирою.
 
Хіба має маленька кішка монополію на опалення? Ні. Хіба має вона важелі впливу на енергопостачальну компанію? Ні. Хіба має вона гроші на підлогу з обігріванням? Ні. Але вона вміє використовувати ресурси, що знаходить в своєму котячому житті. Ось і отримує тепло, якого прагне.
 

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Цикл інтерактивних лекцій

Разом із психологами-практиками учасники інтерактивних лекцій циклу «Мандри художньою літературою до психології життя» розширять свої знання

Текст балансировал на грани нецензурности.

Для меня дорого платить даже нижнюю границу суммы оплаты. Можно ли дешевле?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.