Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:kongruentnist</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология       Обратная связь   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология
Обратная связь

Конгруентність


Цим словом на літеру «к» дуже люблять оперувати в психотерапії. Мовляв, для успішної роботи терапевт повинен бути конгруентним. А одним з показників успішності є конгруентність клієнта, яка збільшилася. Так і говорять: «Клієнт на цьому етапі є більш конгруентний в порівнянні з початком терапії». Або: «В нього/неї погано з конгруентністю. Майже немає доступу до своїх почуттів».

Ось в цей момент людині час «перечепитися». Зі словом «конгруентність» ми зазвичай знайомимось в шкільному курсі математики. Разом із «симетричністю» та «тотожністю». Й до чого тут почуття? Та як людина може бути конгруентною або симетричною?! Вона ж не трикутник чи, не дай боже, октаедр! І взагалі, я зовсім не нервуюся! А пальці барабанять та нога здригається - просто так!

Коту ніколи не спаде на думку вважати себе спокійним, коли його хвіст «говорить» про інше.

Котик, що хоче спати, спить. Якщо почуває себе сонливим – позіхає. Робити бадьорий вигляд, братися за ще більшу кількість справ та відчувати себе винним за відсутність сили їх зробити – це не про котів.

В кого з нас, людей, не спрацьовує умовний рефлекс: опинився на кухні – потрібно щось вкинути в рота? Відчуваємо ми себе голодними чи ні, значення не має. Кіт, якщо він хоче, щоб йому чухали животика саме на кухні, не буде їсти. Хоч би як солодко не сипали корм в його миску.

Коти не читали Лао-Цзи, а слово «конгруентність» не дає змоги пронявчати їхній мовний апарат. Але чи бачив хтось колись неконгруентного кота?

    

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Утруднення з адаптацією до нового колективу або природних змін у самому собі в підлітків змушують непокоїтися їхніх батьків. Неготовність оточуючих адаптуватися до змін клієнта психотерапевта може стати суттєвою перешкодою для подальшого просування вперед.

Текст балансировал на грани нецензурности.

Как мне уговорить (заставить) кого-то обратиться к психологу/психотерапевту?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.