Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:kongruentnist</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология

Конгруентність


Цим словом на літеру «к» дуже люблять оперувати в психотерапії. Мовляв, для успішної роботи терапевт повинен бути конгруентним. А одним з показників успішності є конгруентність клієнта, яка збільшилася. Так і говорять: «Клієнт на цьому етапі є більш конгруентний в порівнянні з початком терапії». Або: «В нього/неї погано з конгруентністю. Майже немає доступу до своїх почуттів».

Ось в цей момент людині час «перечепитися». Зі словом «конгруентність» ми зазвичай знайомимось в шкільному курсі математики. Разом із «симетричністю» та «тотожністю». Й до чого тут почуття? Та як людина може бути конгруентною або симетричною?! Вона ж не трикутник чи, не дай боже, октаедр! І взагалі, я зовсім не нервуюся! А пальці барабанять та нога здригається - просто так!

Коту ніколи не спаде на думку вважати себе спокійним, коли його хвіст «говорить» про інше.

Котик, що хоче спати, спить. Якщо почуває себе сонливим – позіхає. Робити бадьорий вигляд, братися за ще більшу кількість справ та відчувати себе винним за відсутність сили їх зробити – це не про котів.

В кого з нас, людей, не спрацьовує умовний рефлекс: опинився на кухні – потрібно щось вкинути в рота? Відчуваємо ми себе голодними чи ні, значення не має. Кіт, якщо він хоче, щоб йому чухали животика саме на кухні, не буде їсти. Хоч би як солодко не сипали корм в його миску.

Коти не читали Лао-Цзи, а слово «конгруентність» не дає змоги пронявчати їхній мовний апарат. Але чи бачив хтось колись неконгруентного кота?

    

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Цикл інтерактивних лекцій

Разом із психологами-практиками учасники інтерактивних лекцій циклу «Мандри художньою літературою до психології життя» розширять свої знання

Текст балансировал на грани нецензурности.

Для меня дорого платить даже нижнюю границу суммы оплаты. Можно ли дешевле?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.