Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:empatiya</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология       Обратная связь   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология
Обратная связь

Емпатія


Отже, про емпатичні розмови. Щоб вони були саме такими, терапевт повинен мати оту емпатію. В будь-якому тексті щодо професійних навичок психотерапевта є абзац про «е». Зараз вважається, що «е» є необхідною для всіх, хто працює з людьми. Та й в успішному спілкуванні без неї не обійтися. Добре. Хто ми такі, щоб сперечатися із фахівцями!

Питання в тому, де ж цю емпатію видобути або як її в собі розвинути. Також в тому, що вона собою являє. Ось тут у людей і починається плутанина. Хтось плутає її з симпатією, хтось – із співчуттям. Хтось з уважністю, а хтось взагалі із розумінням (яке «йде» не від почуттів, а від мозку). Неоковирною людською мовою про емпатію кажуть, що це здатність відчути переживання іншої людини, як свої. При цьому памятати про те, що вони не свої («як»). Водночас пропускати чужі переживання через себе. Водночас не ототожнювати себе з іншою людиною. Чи можна дивуватися тому, що, намагаючись розібратися в предметі, бідолашні люди часто віддають перевагу просто вигляду, що все зрозуміло! Та жодному коту не спаде на думку ототожнювати себе із хазяїном! Водночас кіт може дуже добре відчувати, що з його людиною коїться.

Вважається, що більш-меншою мірою емпатія притаманна майже всім людям. Є люди, в яких «е» відсутня. Але це зовсім інша історія.

Для професіонала «більш-менш» щодо емпатії не є прийнятним. Тобто потрібно її розвивати. В якості орієнтира, до чого потрібно прагнути, пропонується метафора «постояти в туфлях клієнта». Але метафори бувають такими метафоричними…

Котам не потрібні ніякі метафори. В туфлях, звісно, коту не постояти. Адже, на відміну від двоногих, коти вкрай гармонійні істоти. Кінцівок в них чотири. Тому полежати на чотирьох парах хазяйського взуття – залюбки!

Також: на хазяйському стільці, під хазяйським пледом, на хазяйському мотоекіпіруванні та в шоломі, на хазяйському кріслі, та, звісно, на хазяйському ліжку. Відчування та ніякого ототожнення! 

              

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Утруднення з адаптацією до нового колективу або природних змін у самому собі в підлітків змушують непокоїтися їхніх батьків. Неготовність оточуючих адаптуватися до змін клієнта психотерапевта може стати суттєвою перешкодою для подальшого просування вперед.

Текст балансировал на грани нецензурности.

Как мне уговорить (заставить) кого-то обратиться к психологу/психотерапевту?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.