Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:bezumovnepozitivne</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология

Тренажер з безумовного позитивного прийняття


Безумовне позитивне прийняття або, коротше, прийняття – ще одна важлива професійна навичка. Без неї терапевтові просто нікуди не подітися. Але як же важко людині виростити в собі це безумовне прийняття! Можна, звісно, навчитися з серйозним виглядом казати: «Я тебе приймаю». Та що робити з руками, які самі по собі стискаються в кулаки, мовляв, придушив би зараз свого співрозмовника, що ТАКИМ чином себе поводить (відчуває, говорить, виглядає)!

В котів немає такої проблеми. Їхню поведінку навіть можна використати в якості тренажера з безумовного позитивного прийняття.

Ось, наприклад, така учбова ситуація. Персонажі: дві кішки так кіт. Пора року (одна на всіх) – літо, спека.

В найспекотніші години дня Лаура ніжиться на підвіконні. Не на пластиковій панелі. А на мотоекіпіровці, що на ній сушиться: захист колін та ліктів, панцир для тулуба, пояс для поперека.  «Коліна» та «лікті» вкриті мяким чорним матеріалом. Пояс вироблено із спеціальної тканини теж чорного кольору. Все це, а також пластиковий панцир, нагрівається під прямими променями сонця майже до космічних температур. Термометр, що висить за вікном, показує більше ніж 40 градусів. На підвіконні, здається, всі 50°С.

Й на цій природній грубці солодко-солодко ніжиться маленька смугаста кішка. Такий стан чистого щастя гріх порушувати для того, щоб погладити шовковий бочок та спинку. Той, хто все ж таки наважиться це зробити, серйозно ризикує обпекти руку.

В  той же час змучений спекою котик простягнувся в кімнаті на підлозі. Всім своїм виглядом благаючи ввімкнути кондиціонер. Окрім цього, єдина допомога, яку люди можуть йому надати – це літня стрижка, що перетворює кота на левеня.

Десь в зоні «середньої температури по квартирі» спить ще одна кішка. Їй не подобається там, де гаряче. Не любить й прохолоди. Чорній довгошерстій кішці дуже-дуже добре там, де просто тепло.

Ніхто з наших персонажів не намагається навчити одне одного, як потрібно правильно насолоджуватись. Тим паче не нявчить нічого на кшталт: «Як ти можеш там лежати! Я такої температури терпіти не можу!» Просто, проходячи повз, відмічає, мовляв, лежить тут мій співмешканець. Та йде по своїх справах. Повне прийняття!

                                

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Цикл інтерактивних лекцій

Разом із психологами-практиками учасники інтерактивних лекцій циклу «Мандри художньою літературою до психології життя» розширять свої знання

Текст балансировал на грани нецензурности.

Для меня дорого платить даже нижнюю границу суммы оплаты. Можно ли дешевле?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.