Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/kotoopividannya/article:assertivna</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология       Обратная связь   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология
Обратная связь

Асертивна поведінка


Асертивна поведінка або асертивність – над цим теж дуже любить працювати психотерапія. Й індивідуальна, й групова.  Як завжди, пересічній людини часто-густо не вистачає живих прикладів. Після розяснень спеціаліста або прочитання в книжках визначень асертивності наче все зрозуміло. Теоретично. Зазвичай складності існують із практичним втіленням. Приклади з кінофільмів теж не є дуже переконливими. Дійсно, легко персонажу бути асертивним, якщо в сценарії вже все прописано! І його поведінка, і відповідь співрозмовника.  

Людина морщить лоба й зводить брови, намагаючись осягнути поняття на літеру «а». Й тут лунає напівстогін, напівмявкання, напіввигук. Із цим звуком, що крає серце, простягається на підлозі котик. Вловивши погляд людини (спробуй не поглянь, почувши таке!), жорстко утримує його. А сам повертається кошлатим бочком, тягне оксамитові лапки та наприкінці відкриває теплий животик. І все це – не відводячи погляду від очей людини. Це – вимога почухати пузо. Або «пузочух». Він не кричить, не тупоче ногами й не читає лекцій про зобовязаність людини зробити цей «пузочух». Але якось так виходить, що людина відкладає свої справи та починає чухати тепле тільце. Стільки часу, скільки потрібно хазяїнові животика.

В серйозній літературі цей приклад, певно, мав бути сформульований таким чином: «вимога «пузочуха» як результат свідомої обізнаності про свої потреби, поваги до них (до себе та оточуючих); впевненість в своєму праві вдовольнити свої потреби».

 

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Утруднення з адаптацією до нового колективу або природних змін у самому собі в підлітків змушують непокоїтися їхніх батьків. Неготовність оточуючих адаптуватися до змін клієнта психотерапевта може стати суттєвою перешкодою для подальшого просування вперед.

Текст балансировал на грани нецензурности.

Как мне уговорить (заставить) кого-то обратиться к психологу/психотерапевту?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.