Карта сайта <BR><B>CS ERROR, User Error:</B> String <CODE>/contacts/title</CODE> not found in template <B>top</B> cur. object <B>/insayt/illystrazii/article:article-4</B> in <B>cs.lib.php</B> on line <B>205</B>
Свой Мир
   Главная       О нас       Консультации       Статьи       Мини-журнал       Инсайты жизни        Литературная психология       Обратная связь   
Главная
О нас
Консультации
Статьи
Мини-журнал
Инсайты жизни
Заметки
Рассказы-new
Кототерапія
Литературная психология
Обратная связь

Про стрес-інтерв'ю


Нещодавно запитали мене про стрес-інтерв’ю. Мовляв, що це таке, чи потрібно воно та як підготуватися. Чесно кажучи, я думала, що мода (саме мода) на стрес-інтерв’ю вже пройшла. Тому що модні штучки у виконанні непрофесіонала можуть завдати багато шкоди. Як самому здобувачеві, так й організації. 
 
На жаль, на наших теренах стресова форма інтерв’ю часто перетворюється на форму задоволення садистичних потреб інтерв’юера.  Тоді здобувач отримує психологічну травму, а організація – можливі проблеми із лояльністю нового співробітника. Стрес-інтерв’ю в таких випадках відображує норму відношення до людини й людської гідності в даній організації. Здобувачеві залишається  вирішити - чи є таке прийнятним саме для нього. Кілька років тому я вже писала про це: http://www.svojmir.com.ua/articles/Statti/article:art9.
 
Зовсім не завжди проходження «квесту» з образами, обурливою інтонацією та непристойними запитаннями свідчить про стресову витривалість.  Людини  може бути зараз дуже-дуже потрібна ця робота. Людині може бути абсолютно байдуже до будь-якого тиску. Та «зараз» мине, а розпорядження керівництва – це теж різновид тиску. Що тоді станеться із лояльністю, про яку не часто згадується в об’явах про вакансію, та яка є необхідною для нормального функціонування організації?
 
Так, є організації та спеціальності, робота за якими пов’язана із реальним психологічнім тиском та ризиком. Так, здобувачів вакансій в таких організаціях потрібно перевіряти на здатність працювати під тиском. Керівництво справедливо вимагає такої  перевірки та й в посібниках пишуть про необхідність виходу із зони психологічного комфорту. Посібники є дуже правильними та схематичними. А приклад успішного й дуже стресового  випробування (необов’язково, щоб це було саме  інтерв’ю) знайшовся в старому фільмі. 
 
Стресу там скільки завгодно – адже умови кардинально відрізняються від звичних для здобувачів. Для того, щоби пройти випробування, їм потрібні інші навички мислення та дії ніж ті, що відпрацьовувалися впродовж років та діють вже на рівні рефлексів. 
 
Зневажання людської гідності – аж ніякого. Жодного: «Тут не місце для слабаків!» Навпаки, кандидатам на вакансію говорять, що вони «найкращі з найкращих» (ще не впізнали фільм?). 
 
Завдання стрес-інтерв’ю є виконаним в повному об’ємі. Адже організація знайшла свого співробітника. Він так добре впорався із своїми обов’язками, що навіть другий фільм зняли (потім третій, а наразі ще й серіал)! 
Щодо здобувачів, яких не було прийнято – всі вони залишили будівлю організації із переконанням, що вони дійсно «найкращі з найкращих».
 
Отже, дуже стресове «інтерв’ю» з повагою до людської гідності:
 

 

<< Все статьи

Почти психологические рассказы и Вредные советы психолога

Досі люди не дійшли єдиної думки  про психотерапію...Все знали коти

Утруднення з адаптацією до нового колективу або природних змін у самому собі в підлітків змушують непокоїтися їхніх батьків. Неготовність оточуючих адаптуватися до змін клієнта психотерапевта може стати суттєвою перешкодою для подальшого просування вперед.

Текст балансировал на грани нецензурности.

Как мне уговорить (заставить) кого-то обратиться к психологу/психотерапевту?

Владлена Дмитриева

22-й век – это было так далеко! Для фантастических изменений человечества оставалось так много времени.